Wat mag ik nog zeggen?

Of luister naar de Podcast

Waarover gaat deze aflevering?

Ik weet waarom je zwijgt.

Je zwijgt omdat woorden kwetsen.
Omdat ze uitsluiten en ontmenselijken.
Omdat woorden vernauwen en versimpelen wat breed en complex is.
Je zwijgt omdat praten al van bij voorbaat gedoemd is om te mislukken.
En omdat het ons nooit zal kunnen verlossen van het Eeuwige Misverstand.

Maar laat het ons toch proberen.
En laat ons beginnen met deze nieuwe aflevering van Moeilijke vragen

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming*
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Voetnoten

  • Bekijk de volledige gesprekken met Fleur Pierets en Naima Charkaoui.
  • Ook Nadia Fadil maakte heel mooi het punt dat we kleine conflicten niet moeten opblazen tot een [Clash of civilizations]
  • Fleur verwijst naar het boek White van Bret Easton Ellis.
  • We hadden het over rouw en hoe slecht we ermee omgaan met Uus Knops.
  • We hadden het over structureel racisme met Olivia Rutazibwa. Neen, je bent geen racist en die vraag is een afleiding, je stelt wel onbedoeld racistische daden. Omdat de structuren racistisch zijn. Kijk anders gewoon naar dat gesprek.

Vind jij het belangrijk dat iedereen naar onze gesprekken kan kijken?

We mogen wel zeggen dat onze gesprekken iets met de mensen doen. Ze zijn voedsel voor de ziel. Ze doen je brein knetteren en je handen jeuken. Na zo’n gesprek, voelt het soms alsof je niet alleen bent, met je zorgen, met je dromen. Zoiets is kostbaar. En dat zet je niet achter een paywall. Daarom zijn al onze gesprekken gratis beschikbaar voor iedereen. Ze maken daarentegen is helemaal niet gratis en daarom zijn er allerlei manieren om ons te steunen, om de gesprekken en wat ze teweegbrengen openbaar te houden.

Dat wil ik ook steunen

Verwante afleveringen:

Geef een reactie